Bashke

Kërcënohet me vdekje Angel Di Maria

Angel Di Maria ishte afër të rikthehej tek ish-skuadra e tij e fëmijërisë gjatë afatit të verës.

Por, futbollisti momental i Benficas e ka anuluar një gjë të tillë për një arsye tejet interesante.

Siç raporton “Tyc Sports”, Di Maria ka marrë kërcënime serioze nga trafrikantët e drogës, prandaj e ka anuluar një transferim të tillë te klubi Rosario Central.

Gjatë këtij sezoni në ligën e Portugalisë, Di Maria ka zhvilluar 26 ndeshje, ka shënuar tetë gola dhe ka bërë 11 asiste.

Kontrata me Benfican futbollistit 36-vjeçar i skadon në fund të këtij sezoni.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë